Seitsenottelija Maria Huntington lipsautti henkilökohtaisen paljastuksen – meinasi jo poistaa tämän viestin

Seitsenottelija Maria Huntington on kerännyt paljon ihailijoita sosiaalisessa mediassa suorapuheisuutensa ansiosta. Nainen kertoo tasaisin väliajoin omia kuulumisiaan Instagramissa.
Huntingtonilla on alla rankka harjoitusleiri. Hän kertoi levänneensä sen vuoksi. Huntington sanoi samalla, että myöskin toinen asia on vaikuttanut hänen harjoitteluunsa.
– Mun piti tänään jo itse asiassa treenata. Mutta en ole vielä palautunut leiristä, plus sitten mulla naisten päivät vaikuttavat jonkin verran harjoitteluun, myönsi Huntington Instagram Storiesissa.
Huntington kirjoitti seuraavalle videolle, että hän meinasi jo tulla katumapäälle paljastuksensa suhteen.
– Meinasin kuvata edellisen storyn uudestaan, koska puhuin naisten päivistä, mutta kyllähän siitä nimenomaa pitää puhua! kirjoitti Huntington.
– Ehkä sitä pitää ylipäätään normalisoida, kun se on kaikilla naisille tapahtuva ja tosi vaikuttava osa harjoitteluun. Ja asia, josta pitäisi pystyä puhumaan valmentajan ja muun tiimin kanssa, muistutti Huntigton verbaalisesti.
Luetuimmat
- Riitta-Liisa Roposen hellekuvat tiputtivat leukoja lattiaan – “Niin upee mimmi!”
- IS: Tero Pitkämäki sai järkyttävän viestin – se oli sitten menoa
- Kristiina Mäkelältä hirmusuoritus – heti kisan jälkeen tylyn faktan
- Ella Junnila jakoi mielettömän uutisen – “Miettikää sitä!”
- Anni Vuohijoki sai tökerön palautteen kuvastaan – nainen latasi oman totuutensa
- MM-kisat vaarassa naurettavan syyn vuoksi – Wilma Murto pöyristyi lukemastaan: “Voi ei”
- Therese Johaug on timmissä tikissä – nainen julkaisi harvinaista kuvamateriaalia
- Oliver Helander ei voinut kuin nauraa kilpakumppaniensa touhulle Tukholmassa
- Urheiluvaikuttaja pöyristyi Kerttu Niskasen kohtelusta – “Ihan hevonpaskaa”
- Huonostihan siinä – suomalaisen naishiihtäjän temppu uima-asussa meni pieleen