Sellaista sekoilua – Iivo Niskanen hämmensi päivityksellään

Kansainvälinen hiihtokausi tulee päätökseen tällä viikolla Lahdessa, jossa urakoidaan Salpausselän maailmancupin kisat.
Suomalaisittain suurimmat katseet kääntyvät sunnuntaille. Tuolloin hiihdetään miesten ja naisten 20 kilometrin perinteisen hiihtotavan kisat.
Iivo ja Kerttu Niskasen toivotaan ja uskotaan tuovan kotiyleisölle ilonaiheita. Niskanen itse on kertonut persoonallisella tavalla valmistautumisestaan päätöskoitokseen.
Niskasen takatukka on kääntänyt katseita alkukauden aikana. Jotkut odottivat, että hiukset saavat lähteä ennen Planican MM-kisoja. Mitä vielä, nyt Niskanen on laittanut takapiiskansa entistä ehompaan kuntoon.
– Mulletin (takatukka) kurssinousu avitti pörssiviikon käynnistymään plus-merkkisenä! Piti käydä parturissa laittamassa parasta pöytään. Takatukka +13,71%. Kauppalehden uutista lainaten: ”Iivo Niskasen takamatto alkaa juuri nyt olla lähellä huippukuntoaan. Hiihdon MM-kisoissa Iivon takatukka nousi vielä ”räystääksi”, mutta kohta se on niin pitkä, että painuu tshekkitukkatyyppisesti suoraan alas.”
Niskasen sanailu herätti paljon reaktioita. Yhden niistä tarjosi maajoukkuekaveri Ristomatti Hakola.
– Itellä alkaa oleen pieni FOMO! (fear of missing out eli jostain paitsi jäämisen pelko) veisteli Hakola.
Maastohiihto
Maastohiihdon maailmancup
Lahti, Suomi 24.–26.3.
Sprinttijoukkueet
Maajoukkue, naiset
Jasmi Joensuu, Anne Kyllönen, Katri Lylynperä, Johanna Matintalo, Kerttu Niskanen, Krista Pärmäkoski
Kansallinen ryhmä, naiset
Anni Alakoski, Anni Kainulainen, Jasmin Kähärä (U23), Hilla Niemelä (U23), Maaret Pajunoja, Eevi-Inkeri Tossavainen (U23)
Maajoukkue, miehet
Ville Ahonen, Ristomatti Hakola, Lauri Mannila, Niilo Moilanen (U23), Joni Mäki, Lauri Vuorinen
Kansallinen ryhmä, miehet
Olli Ahonen, Juuso Haarala, Lauri Lepistö, Wiljam Mattila (U23), Verneri Poikonen, Eero Rantala (U23)
Distanssijoukkueet
Maajoukkue, naiset
Anni Alakoski, Anne Kyllönen, Johanna Matintalo, Kerttu Niskanen, Eveliina Piippo, Krista Pärmäkoski
Kansallinen ryhmä, naiset
Anni Kainulainen, Katri Lylynperä, Emmi Lämsä, Tiia Olkkonen, Vilma Ryytty (U23), Eevi-Inkeri Tossavainen (U23)
Maajoukkue, miehet
Niko Anttola (U23), Ristomatti Hakola, Perttu Hyvärinen, Remi Lindholm, Iivo Niskanen, Markus Vuorela
Kansallinen ryhmä, miehet
Ville Ahonen, Juuso Haarala, Miro Karppanen, Lauri Lepistö, Eero Rantala (U23), Joonas Sarkkinen
Voita Onnenpyörästä 5-2000€ palkinto!
- Pyöritä suomenkielisen Lataamo-kasinon Onnenpyörää ja voita isosti!
- Talleta 10€, niin pääset ilmaiseksi pyörittämään Onnenpyörää.
- Voitat vähintään 5€ ja maksimivoitto on 2000€. Palkinnon saat tekemäsi talletuksen päälle.
- Lotta Haralan säteili upeassa päivityksessä – esitteli uuden puolen itsestään: ”Tätä on odotettu”
- Hiihtomaailman muskelinaisen kesäkunto ällistyttää – ”Kova kuin kivi”
- Nyt sai riittää – IL: Suomen hiihtotähti, 24, teki shokkiratkaisun
- Venäjän hiihtoässä avasi suunsa – tämä saanee Jelena Välben raivon partaalle
- Nyt se varmistui: Reetta Hurske joutuu kovaan kyytiin
- Saga Vannisen tiputti uutispommin – kommentoi nyt IS:lle asiaa
- Hetkonen – Annimari Kortteelta täysin posketon ennätysparannus
- IL:lle täräytettiin rajua tekstiä Kristiina Mäkelästä
- Nooralotta Neziri esitteli jotain uutta julkaisullaan – fanit ällistelivät: ”No huh huh”
- Naisurheilijan rohkeat kuvat suututtivat – teki saman tien yhden asian selväksi näille ”faneille”
- Sellaista menoa baarissa – Monacosta lävähti melkoinen väite Mika Häkkisestä
- Hetkonen – Annimari Kortteelta täysin posketon ennätysparannus
- Nooralotta Neziri esitteli jotain uutta julkaisullaan – fanit ällistelivät: ”No huh huh”
- Tässäkö maailman kovalyöntisin nyrkkeilijä? – ”Mike Tyson löi kuin vässykkä häneen verrattuna”
- Suomalaisjuoksijan sensuellit mallikuvat ällistyttävät – ”Niin upea nainen”
- Annimari Korte pamautti kovan väitteen Saga Vannisesta
- Iivo Niskaselle kävi köpelösti – IL:lle vahvistettiin tapahtunut
- Saga Vannisen tiputti uutispommin – kommentoi nyt IS:lle asiaa
- Ella Junnilaa odotti ikävä yllätys kisapaikalla – Reetta Hurskeen reaktio ei jätä mitään epäselväksi
- Naisurheilijan rohkeat kuvat suututtivat – teki saman tien yhden asian selväksi näille ”faneille”