Kaisa Mäkäräinen päivitteli tunnelmiaan – fanien tuomio oli harvinaisen selvä
Suomalaiset naisampumahiihtäjät ovat nostaneet tasoaan laajalla rintamalla tämän kauden alussa. Venla Lehtonen ja Suvi Minkkinen ovat esittäneet kirkkaasti uransa parhaita suorituksia.
Niistä on iloinnut myös Kaisa Mäkäräinen. Nykyään Ylen asiantuntijana työskentelevä lajilegenda on Venla Lehtosen entinen valmentaja.
Mäkäräinen pisti vielä Instagramissa pakettiin joulukuuta. Samalla lähti onnitteluita.
– Kiitos ampumahiihdon täyteinen joulukuu! Ja isot onnittelut vielä erityisesti meijän supermimmeille Venla Lehtoselle ja Suvi Minkkiselle, joiden nousua maajoukkueeseen sain olla todistamassa 2017 ja joiden uran käänteitä on ollut ilo seurata etenkin viime viikkoina.
– Hyvää joulua kaikille sinne ruudun toiselle puolen! toivotti Mäkäräinen.
– Niin ne meijän pienet on kasvanut top10-urheilijoiksi, kirjoitti Mäkäräinen vielä päivitysessä Mari Ederille.
Mäkäräinen on erittäin suosittu nykyisessä pestissään. Hänelle tuli erittäin paljon kiittäviä kommentteja.
– Hyvää joulua myös meidän ahkuningattarelle. Ja mahtavaa että oot tullut meidän iloksi asiantuntijaksi ah lähetyksiin ja urheilustudion menoihin, kirjoitti eräs.
Päivitys tästä. Painamalla oikealla olevaa nuolta näkee enemmän kuvia.
LUE MYÖS
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Suomen hiihtotähdeltä synkkä päivitys – Krista Pärmäkoski lausui paljonpuhuvat sanat
- Anne Kyllönen avasi sanaisen arkkunsa – antoi palaa Ylen haastattelussa
- Annimari Korte teki uuden aluevaltauksen – kyyti oli kylmää
- Iivo Niskanen rikkoi hiljaisuuden – selvä viesti maajoukkueen päävalmentajalle
- Riitta-Liisa Roponen ei koskaan ilmestynyt lähtöviivalle – puhui nyt suunsa puhtaaksi
- Ylen hiihtoselostaja ei voinut käsittää, mitä asiantuntija päästi suustaan suorassa lähetyksessä – ”Hä?”
- Anni Vuohijoki teki melkoisen peppupäivityksen – ”Pehmusteet kunnossa”
- Mistä tämä tuli? Saga Anderssonilta huikea parannus
- Suomen hiihtoässältä älytön temppu – Ylen haastattelussa suusta tulikin sitten täyttä puuta heinää
- Tero Seppälältä ja Suvi Minkkiseltä jymypaukku – maajoukkuekaverilta ikävä avautuminen välittömästi
- Nyt se on julkista tietoa: Anne Kyllönen teki ikävän paljastuksen kisan jälkeen
- Kaisa Mäkäräinen teki harvinaisen selväksi – ei halua mukaan tähän ohjelmaan
- Sami Jauhojärvi lausui suorat sanat Antti Tuiskun touhusta
- Rumaa tekstiä kulissien takana – Ylen kamerat tallensivat Suomen hiihtotähden toiminnan
- Tero Seppälältä ja Suvi Minkkiseltä jymypaukku – maajoukkuekaverilta ikävä avautuminen välittömästi
- Suomen hiihtoässältä älytön temppu – Ylen haastattelussa suusta tulikin sitten täyttä puuta heinää
- Mistä tämä tuli? Saga Anderssonilta huikea parannus
- Suomalainen ampumahiihtotähti murtui lohduttomaan itkuun – nainen päätyi rajuun ratkaisuun
- Kalle Lassila pamautti Ylellä karun totuuden Suomen hiihtoässän nykytouhusta
- Anni Vuohijoki teki melkoisen peppupäivityksen – ”Pehmusteet kunnossa”