Huhut UFC-supertähti Khabib Nurmagomedovin lopettamisesta turhia – huippuottelu edessä vielä tänä vuonna
Kuva: Getty Images
Vapaaottelun UFC:ssa edelleen voittamaton Khabib Nurmagomedov menetti arvostetun valmentajaisänsä koronan uhrina alkukesästä ja huhut kehien jättämisestä lähtivät villinä liikkeelle. Nyt Nurmagomedovin manageri Ali Abdelaziz on katkaissut huhuilta siivet ja päinvastoin heittänyt lisää löylyä UTC:n loppuvuoteen.
Abdulaziz on myös saman sarjan kärkipaikalle nousseen Justin Gaethjen manageri ja hänen mukaansa kaksikon välinen huippukamppailu on edessä vielä tänä vuonna.
– Khabib ei ole jättämässä lajia. Hänellä on tavoitteita ja vielä saavutettavaa, Abdulaziz sanoi TMZ Sportsille.
– Olen varma, että Dana [UFC-pomo White] kertoo, koska Khabib ottelee taas. Meillä on edessä todellinen huippuottelu Justin Gaethjea vastaan – kaksi parasta kevyen sarjan ottelijaa tällä hetkellä.
Abdulaziz painotti, että hän ei järjestä otteluita, mutta vihjaisi samalla vahvasti, että Nurmagomedovin ja Gaethjen kamppailu käytäisiin todella jo tämän vuoden puolella.
– Se on Dana Whiten homma, hän nämä järjestää. En halua puhua hänen puolestaan, mutta näette Khabibin [kehässä] ennen vuodenvaihdetta.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- IS: Kaisa Mäkäräiseltä mykistävä arvio Suvi Minkkisestä – yksi ominaisuus erottaa hänet jopa omasta urasta
- Frida Karlsson kuljeskeli olympiahotellissa alasti pelkässä pyyhkeessä: ”Se oli hauskaa”
- Tästä syystä Yle ei lähetä Kaisa Mäkäräistä olympialaisiin
- IL: Matti Heikkinen sai sisäpiiritietoa Norjasta: ”Yritin kertoa Iivolle”
- Yle teki kovan päätöksen Kaisa Mäkäräisestä
- Suomalaishiihtäjä: ”Vakava tapaturma”
- Yle: Teemu Pasanen rikkoo hiljaisuuden – suora vastaus Perttu Hyvärisen rajuun väitteeseen
- Olympialaisten rakennustyöt rajusti myöhässä
- Kerttu Niskaselta raju paljastus Ylelle: ”Sanoin siinä jo ääneen, että olympialaiset olivat tässä”
- Presidentti Alexander Stubb lähtee olympialaisiin
- Yle: Aino-Kaisa Saariselta koruton väite Johannes Kläbostä – ”Hänen ainoa akilleen kantapäänsä”
- Yle: Teemu Pasanen rikkoo hiljaisuuden – suora vastaus Perttu Hyvärisen rajuun väitteeseen
- Yle teki kovan päätöksen Kaisa Mäkäräisestä
- Kerttu Niskaselta raju paljastus Ylelle: ”Sanoin siinä jo ääneen, että olympialaiset olivat tässä”
- Suomalaishiihtäjä: ”Vakava tapaturma”
- Ylen asiantuntija ampui alas väitteet Ristomatti Hakolasta: ”Niin ei tule käymään”
- Olympialaisten ensimmäinen doping-käry: Suvi Minkkisen kilpasisko jäi kiinni!
- Voitelupäällikkö kertoo Ylelle – ”Lähes jokaisella suomalaishiihtäjällä on olympialaisissa mukana uusia kohusuksia
- IL: Matti Heikkinen sai sisäpiiritietoa Norjasta: ”Yritin kertoa Iivolle”
- Hilla Niemelän somepostaus – somekansa riensi kommentoimaan