Ronnie O’Sullivan palasi – teki heti ällistyttävän tempun: ”Tuo oli uskomatonta”

Snookerin maailmanmestaruuden seitsemän kertaa voittanut Ronnie O’Sullivan on palannut pöydän äärelle – ja millä tavalla. Englantilainen voitti Championship Leaguen ottelussa Farkh Ajaibin murskaavasti 3–0.
O’Sullivan aloitti heti ensimmäisen erän häikäisevästi. Hän löi vastustajalleen jauhot suuhun huikealla lyönnillä keskipussiin.
Pinkki meni pussiin. Lyönnin suola oli kuitenkin päälleveto. Valkoinen meni kierteellä kahden vallin kautta takaisin samaan päätyyn, josta se tulikin. Valkoinen oli kivasti punaisen päällä, ja O’Sullivan sai jatkaa lyöntisarjaansa sujuvasti.
– Tu oli uskomaton pussitus. Jos et tiennyt, mitä tarkoittaa, että on pelottavaa pelata häntä vastaan, tuo pinkki kertoo kaiken siitä kaiken. hehkutti selostaja Phil Yates.
Luetuimmat
- Suoraa puhetta! Kristiina Mäkelä latasi kovaa tekstiä SM-kullan jälkeen
- Kristiina Mäkelä puhui suunsa puhtaaksi – Senni Salminen vaikeni IL:ssä
- Häikäisevää ylivoimaa! – Suomalaisheittäjä täysin omaa luokkaansa
- Reetta Hurske sanoi IL:lle mielipiteensä Nezirin ja Kortteen ongelmista
- Suomalaiselta yleisurheilijalta hurja treeni – Suomen vahvin mieskin ällistyi näkemästään
- Kalevan kisat voi unohtaa – suomalaisässältä karu päivitys sairaalasta
- Mitä ihmettä? Lähes 50-vuotias mies täysin ylivoimainen Kalevan kisoissa
- Sellainen siivu! Suomalainen keihäsveteraani löi nuoremmille jauhot suuhun SM-kisoissa
- Yleisurheilija paljasti vahingossa kaiken – tämä virhe kostautui
- Krista Pärmäkoski välitti ikävän viestin Italiasta