Hiihdon kolminkertaisella olympiavoittajalla Iivo Niskasella on ollut monenlaisia yhteistyökuvioita viime vuosina.

Niskanen on suunnitellut erään yhteistyökumppaninsa kanssa alusvaatteita. Nyt on tulossa jälleen uusi tuote.

– Yhteistyö. Tekninen on vihdoin valmis. Nimikkotuote ulos syksyllä! kirjoitti Niskanen Instagramissa.

Päivityksestä selviää, että jotkut ovat epäilleet sitä, tekeekö Niskanen todellisuudessa itse mitään suunnittelua. Hän vakuutti, ettei kyse ole mistään vedätyksestä.

– Se oli hyvä silloin, kun julkaistiin, että mä tuun suunnittelemaan. Ykkösmedioita kirjoitteli, että ei se tuu todellisuudessa suunnittelemaan. Mä otin jopa siitä lehtijutusta vähän yhteen. Niskasenkin poika yrittää kaikkea saada tähän mahdollisimman hyvää.

– Se olisi pelkästään ihan siihen treenin treeni. Tää on kyllä mieleinen myös ihan muutenkin. Mun mielestä tää on toiminut hyvin tää resori. Mä oon ainakin niitä rotoja nyt hinkannut sen verran, että jos viiskymppiä hiihtää kilpaa ja vuorohiihdät vaikka jotain vetoja tunnin matolla hikisenä, niin eihän kovin monelle tuu sellaista. Kuitenkin joudu silleen, että vaikka niitä on käyttänyt pitkään, ei nääkin oo pinttynyt hiki. Niin se lähtee pesussa kuitenkin puhtaaksi.

Video tästä.

LUE MYÖS