Krista Pärmäkoski on ahkeroinut viime viikkoina runsaasti harjoitusten ja erilaisten kilpailujen parissa.

Pärmäkoski kertoi keskiviikkona Instagram Storiesissa tehneensä 24,63 kilometrin juoksulenkin. Hän taittoi matkan kahdessa tunnissa ja 14 minuutissa.

Raskaan treenin seassa pitää myös ottaa rennommin. Illalla olikin sitten juhlien vuoro.

Pärmäkoski jakoi Instagram Storiesissa juhlakuvia. Niissä esiintyivät myös esimerkiksi ex-hiihtäjä Riitta-Liisa Roponen ja Ylen toimittaja Laura Arffman, joka kirjoitti myös Pärmäkosken elämäkerran.

Päivityksistä selviää, että kyseessä oli ilmeisesti hiihtopersoona Joona Hellmanin synttärit. Hänelle tuli hiljattain mittariin 30 vuotta.

Pärmäkoski näyttää toipuneen hyvin kärsimästään lonkankoukistajavammasta. Se päätti naisen viime sesongin hieman ennen aikojaan.

LUE MYÖS