Suomalainen yleisurheilija Jessica Kähärä on ollut tänä vuonna mainiossa vedossa.

Kähärä on melkoinen lahjakkuus, joka on tehnyt kansallisesti kovia tuloksia korkeushypyssä, kolmiloikassa, 100 metrin aidoissa ja pituushypyssä.

Tänä vuonna panostus on ollut vahvasti pituudessa. Kähärä tekikin hallissa uuden ennätyksensä 668. Ringa Ropon nimissä oleva SE-tulos kirjataan 685.

Kesäkausi ehti myös alkaa varsin hyvin. Kähärä täräytti Kuortaneella tuulituloksen 658 ja sallituissa oloissa 649. Nainen kilpaili vielä Madridin EM-joukkuekilpailuissa (615).

Kähärä on kadonnut sen jälkeen kuvasta. Nainen on nyt paljastanut Instagramissa ikävän tiedon. Kausi saattaa olla jopa ohi.

– ”Pikku” takapakki keskellä kesää ei oo kovin kiva juttu mut yritetään rakennella palasia uudelleen kasaan ja toivottavasti tänä kesänä pääsis vielä kisaamaan, kirjoitti Kähärä.

Päivitys tästä.

LUE MYÖS