Pikajuoksija Emma Tainio otti päättyneellä kaudella merkittävän kehitysloikan.

Tainio paransi kunnolla ennätystään 100 ja 200 metrillä. Hän nappasi myös SM-hopeaa noilla molemmilla matkoilla.

Tainion medianäkyvyys kasvoi myös merkittävästi. Naisen suosio räjähti myös sosiaalisessa mediassa.

Nuori nainen on ottanut haltuun esimerkiksi Tiktokin ja Instagramin. Hänellä on Tiktokissa yli 10 000 seuraajaa ja Instagramissa lähes 40 000 seuraajaa.

Tainio on nyt ilahduttanut fanejaan videolla rohkeista kuvauksista. Hän poseerasi esimerkiksi alusvaatteissa.

– Mulla on alter ego, joka herää eloon, kun oon radalla tai kameran edessä. Se on se osa mua, jonka kaikki näkee, mutta jonka alle piiloutuu kuitenkin paljon enemmän. Kiitän kuitenkin sitä osaa minussa, sillä en olisi missään ilman. She made me, sanaili Tainio päivityksen yhteyteen.

@emmatainio Miten nimeäisin mun alter egon? 😆 Tatianaaa?!! Video: Tommi Mattila #athlete#yleisurheilu#athletics#tatiana ♬ original sound – p

Video tästä.

LUE MYÖS