Video: Kymmenkertainen ex-mestari haluaa edelleen haastaa Conor McGregorin – ”Etkö näe, että olen kunnossa?”
Kuva: Getty Images
Entinen kuuden eri painoluokan kymmenkertainen nyrkkeilyn maailmanmestari Oscar De La Hoya on ollut lähiaikoina paljon otsikoissa haastettuaan UFC-tähden Conor McGregorin nyrkkeilyotteluun reilu kaksi viikkoa sitten. 44-vuotias nyrkkeilytähti jakoi vapaaottelijalle taas uuden haasteen TMZ:n haastattelussa.
– Etkö näe, että olen kunnossa? Viekää minut paratiisikaupunkiin, jossa ruoho on vihreää ja tytöt ovat nättejä, nyrkkeilytähti sanaili viitateen Guns’ n’ Rosesin klassikkokappaleeseen TMZ:n videolla.
Kaksi viikkoa sitten De La Hoya tarjoili irlantilaisottelijalle varsin suorasanaisen uhkauksen Dash Radion haastattelussa. Silloin hän kehuskeli voivansa tyrmätä McGregorin vain kahdessa erässä.
– Tiedätte, että olen kilpailullinen ja taitoni ovat vieläkin tallella. Olen treenannut salaa. Olen nopeampi ja vahvempi kuin koskaan. Tiedän, että voisin tyrmätä vain kahdessa erässä. Kaksi erää, enempää en tarvitse. Haastan hänet nyt, ex-mestari uhkaili.
De La Hoya on yksi amerikkalaisen nyrkkeilyn menestyneimmistä ottelijoista. Hän voitti urallaan olympiakultaa ja kymmenen maailmanmestaruutta kuudessa eri painoluokassa.
The Ring -lehden maailman parhaaksi nyrkkeilijäksi vuonna 1995 valitsema De La Hoya voitti urallaan 39 kertaa ja hävisi vain kuusi kertaa. Hän lopetti aktiiviuransa vuonna 2009.
LUE MYÖS:
👉 Vuoden kovin tarjous: 1€ = 60 ilmaiskierrosta ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 60 ilmaiskierrosta!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Korkeushyppääjä sairastui vakavasti – järkyttävä paljastus seurauksista
- Takaisku ei lannistanut – Wilma Heltelältä voimakas viesti somessa
- Melkoinen moka – Ruotsin hiihtomaajoukkueen uusi päävalmentaja paljastui nolosti
- IS: Jonne Koski yllättyi yhdestä asiasta Iivo Niskasessa
- Huipputähti järkyttyi stylistin hinnasta – lähes 20 000 euroa meni yhdessä illassa
- Suomen hiihtomaajoukkueeseen jättiuudistus – Norjan huippuosaaja liittyy tiimiin
- “Tuntuu kuin…” – jäätanssilegenda laukoi suorat sanat Vladimir Putinin linjasta
- Vilma Nissinen nousi A-maajoukkueeseen – jätti hyvästit taustajoukoille
- Juha Puhtimäki: Tämä laji on yllätysvoittaja kun lisenssimarkkina aukeaa: ”Ajoitus on täydellinen”
- Valtteri Bottas vitsaili tallikaverinsa kustannuksella – F1-sarjalta naseva vastaus
- KSML: Suvi Minkkiseltä jättipaljastus uran jatkosta!
- Vilma Nissinen nousi A-maajoukkueeseen – jätti hyvästit taustajoukoille
- Suomen hiihtomaajoukkueeseen jättiuudistus – Norjan huippuosaaja liittyy tiimiin
- Täysi kaaos haastattelussa – Makwan Amirkhani ja Stagala ottivat yhteen rajusti
- IL: Annemari Sandellin avioerossa uusi käänne
- Oliver Helanderilta ihana perheuutinen – kuvasarja herkistää
- Melkoinen moka – Ruotsin hiihtomaajoukkueen uusi päävalmentaja paljastui nolosti
- IS: Jonne Koski yllättyi yhdestä asiasta Iivo Niskasessa
- Takaisku ei lannistanut – Wilma Heltelältä voimakas viesti somessa
- Lotta Harala jätti treenin väliin – kuvat rannalta herättää huomiota