Jauhot suuhun kilpailijoille! VaLePa teki sopimuksen maajoukkuepelaajan kanssa

© Kuva: Juha Tamminen

Lentopallon Mestaruusliigan suurimpiin suosikkeihin lukeutuva VaLePa tiedottaa tehneensä sopimuksen Tommi Siirilän kanssa. Siirilä on pelipaikaltaan keskitorjuja ja hänelle on kertynyt yli 100 ottelua Suomen A-maajoukkueessa.

25-vuotias maajoukkuepelaaja pelasi viime kaudella italialaisessa Perugiassa. Hänen sopimus kattaa seuran kanssa loppukauden.

– Joukkueella on vahva pelaajamateriaali ja innostunut, osaava valmentaja. Odotan innolla tulevia pelejä Mestaruusliigassa, mutta ennen kaikkea pelaaminen Mestarien liigassa on hieno mahdollisuus. VaLePa on ehdottomasti paras vaihtoehto Suomessa, Siirilä toteaa seuran tiedotteessa.

» Seuraa suomalaista huippulentopalloa! Ruudussa jopa 150 ottelua kaudessa!