Hallitsevat mestarit olivat liian vahvoja superyllättäjille beach volleyn SM-finaalissa – Katso ottelun ratkaisuhetket!

Kansainvälistä kokemusta kauden aikana kartuttaneet Jyrki Nurminen ja Santeri Siren puolustivat onnistuneesti vuoden 2018 mestaruuttaan.
Jyväskylän SM-lopputurnauksen suurimmat yllättäjät olivat turnauksessa seitsemänneksi sijoitetut Marko ja Miro Määttänen, jotka antoivat loppuottelussa Sirenille ja Nurmiselle hyvän vastuksen.
Nurminen ja Siren pelasivat molemmat ottelunsa vakuuttavasti ja vähin virhein. Välierässä kaatuivat Saku ja Jarmo Viljamaa suoraan kahdessa erässä 2–0 (21–13, 21–18).
– Meillä oli tavoite lähteä tänne pelaamaan kauden parasta peliä, ja pelasimmekin hyvää omaa peruspeliä. Oli myös hienoa nähdä Määttäsen veljekset yllättäjänä loppuottelussa.
Jyrki Nurmiselle mestaruus oli jo neljäs peräkkäin ja kokonaisuudessaan viides. Marko Määttäselle hopea on ensimmäinen SM-mitali.
– Suomen mestaruus maistuu taas hyvälle, Nurminen iloitsi.
Nurmisen ja Sirenin kausi jatkuu jo ensi viikolla Jurmalassa maailmankiertueen kolmen tähden osakilpailulla. Parin kansainväliset pisteet oikeuttavat turnauksessa suoraan pääsarjapaikkaan.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Puheeksi tuli Iivo Niskanen – maajoukkueesta pihalle lentäneeltä hiihtäjältä synkkiä faktoja SK:lle
- Brutaali totuus Oliver Helanderista paljastui – teki silti jättitilin
- Hehkutukselle stoppi – IL:n asiantuntijalta tylyjä totuuksia Saga Vannisesta
- Kiira Väänänen esitteli rantakuntoaan hellekuvassa – tällaisen miehen moukarinainen halusi paikalle
- Antti Sainio täräytti mahtiajan EM-kisoissa, kilpakumppanilta tylyä tekstiä
- Annimari Kortteelta suora viesti – tämän virheen monet koiranomistajat tekevät
- Elina Lampelalta upea kesäpäivitys – seiväsnaisen fanien riemu repesi
- Ella Junnila saapui stadionille – lähti saman tien menemään tämän nähtyään
- Lotta Haralalle tuli stoppi – mitään ei ollut tehtävissä
- Se oli siinä: Suomen paras keihäänheittäjä vahvisti ikävän totuuden
- Suru on suuri – SK: Kuolema koskettaa Suomen hiihtoa
- Kamera tallensi: Riitta-Liisa Roponen hempeili toisen hiihtäjän kanssa
- Salaisuus on nyt julki – valmentaja lausui IS:lle ikävää tekstiä Saga Vannisesta
- Ella Junnila saapui stadionille – lähti saman tien menemään tämän nähtyään
- Elina Lampelalta upea kesäpäivitys – seiväsnaisen fanien riemu repesi
- Kunnon keihäskaari – Suomen ennätys meni uusiksi
- Antti Sainio täräytti mahtiajan EM-kisoissa, kilpakumppanilta tylyä tekstiä
- Juhlien paikka – Krista Pärmäkoski vaihtoi bilevaihteelle tässä seurassa
- Lotta Haralalle tuli stoppi – mitään ei ollut tehtävissä
- Litsari pakaraan – Anni Vuohijoki järkyttyi: ”Vuonna 2025”