Shokkihuhu Robert Heleniuksesta levisi nyrkkeilymaailmassa – tästä oli kyse
Nyrkkeilyn supertähti Deontay Wilder on palannut harjoittelemaan. Miehen uskotaan tekevän paluun kehään vielä syksyn aikana. Robert Helenius on yksi mahdollinen vastustaja.
Tyson Furyn manageri Frank Warren kertoi aiemmin kesällä, että hän uskoo Wilderin kohtaavan Heleniuksen.
Heleniuksen manageri Markus Sundman taas on kertonut MTV Urheilulle, että Heleniuksen seuraava ottelu on varmistunut. Sundman ei kuitenkaan voinut kertoa vielä vastustajan nimeä.
Wilderin manageri Shelly Finkel on nyt avannut asiaa enemmän The Sun -lehdelle. Finkel teki selväksi, että Helenius on vain yksi vaihtoehdoista. Hän kertoi keskustelustaan Warrenin kanssa.
– Mikään ei ole vielä varmaa. Frank (Warren) ja minä olemme melko läheisiä. Frank sanoi minulle: ”Onko Helenius yksi niistä ottelijoista, joka on sinun kiikarissasi (vastustajaksi)? Haluaisin hänet Daniel Duboisin vastustajaksi.” avasi Finkel ja jatkoi:
– Sanoin: ”Olen kiinnostunut tekemään hänestä Wilderin vastustajan.” Sitten yhtäkkiä hän (Warren) kertoi asiasta ihmisille. Niin se alkoi. Tällä hetkellä hän (Helenius) on vain yksi vaihtoehdoista.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Kaisa Mäkäräisen pukukopista löytyi melkoinen yllätys Ylellä – tämä mies oli syyllinen
- Suvi Minkkinen paljasti kisan jälkeen todellisen luonteensa – ei ”jalat maassa tyyppi”
- Riitta-Liisa Lassila lähti minilomalle – matkassa ”tietty poikakaveri”
- Valmentajamies katsoi Kerttu Niskasen touhua maalialueella – veti hetkessä rajun johtopäätöksensä
- Eiköhän se ollut siinä: Brutaali totuus Anne Kyllösestä paljastui
- Sami Jauhojärveltä rajua tekstiä Suomen armeijasta: ”Valitettava fakta”
- Jasmi Joensuu ei voinut peitellä hymyään – hempeä paljastus henkilökohtaisesta elämästä
- Hiihtotähti ei pelkää sontamyrskyä – latasi Ylelle suoran näkemyksensä venäläisistä hiihtäjistä
- Tätä ei TV:ssä nähty: Kerttu Niskasen valmentajamies todisti Johannes Kläbon raivokohtausta
- Kaisa Mäkäräinen lausui Ylellä selvää tekstiä Suomen ampumahiihtonaisista