Snookertähdeltä älytön temppu – Ronnie O’Sullivankin häkeltyi: ”Uskomatonta”
Snookerin Scottish Openin avauskierroksella nähtiin älytön show, jonka tarjosi lajin supertähti Judd Trump. Hän voitti Mitchell Mannin tylyin numeroin 4–0. Ottelu sai älyttömän alun.
Trump tykitti nimittäin huikean maksimibreikin (täydet 147 pistettä). Englantilainen teki virheetöntä työtä pöydällä.
Trumpin kilpakumppani Ronnie O’Sullivan seurasi näytöstä Eurosportin studiossa. Maailman kautta aikojen parhaana pidetty keppisankari oli täysin myyty.
– Sen näki heti alussa, että hän liikutti palloa täydellisesti. Sitä ei voinut kuin ihailla hänen kosketustaan palloon. Kun hän löi punaiset hajalle noin 56 pisteen kohdalla, näytti varmalta, että hän tekee sen (maksimin).
– (Valkoinen) Pallo oli aina oikeassa paikassa. Fantastinen lyöntisarja, pallo oli kuin narussa kiinni. Tuo oli uskomatonta, ällisteli legenda.
Show’ta ihasteli myös toinen legenda Jimmy White. Myös hän oli vaikuttunut Trumpin uran 8. maksimista.
– Pelaajat rakastavat kunnon lyöntisarjoja. Kunnon lyöntisarjojen tekemiseksi pitää pelata hyvin, mutta maksimeja tehdäkseen on pelattava todella hyvin. Hän on sanonut pelanneensa todella hyvin harjoituksissa, vaikkei hän ole voittanut juuri turnauksia, ihasteli White Eurosportilla.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Ristomatti Hakolalta karmea hyytyminen olympialaisten alla
- Australian avointen finaalissa yllätys – ykköspelaaja hävisi trillerin
- Ella Junnila koki vastoinkäymisen – kauden alku siirtyy
- Lindsey Vonn helikopterilla sairaalaan – laski rajusti ulos
- Maailmanmestari räväytti alastonkuvilla olympialaisten alla
- Naisten syöksylaskukisassa hurjia ulosajoja – yksi vietiin paareilla pois
- Juha Mieto lataa suoraan IS:lle – ”Iivo Niskaselta en odota kultaa”
- Suvi Minkkisen kilpasiskolta shokkipäätös: ura ohi!
- Venla Lehtoselta tunteikas päivitys
- Mitä ihmettä? Aleksandr Bolshunovin nimi ilmestyi lähtölistalle – sitten tapahtui jotain yllättävää
- Juha Mieto lataa suoraan IS:lle – ”Iivo Niskaselta en odota kultaa”
- Venla Lehtoselta tunteikas päivitys
- Kaisa Mäkäräinen nähdään taas kilpailemassa
- Suvi Minkkisen kilpasiskolta shokkipäätös: ura ohi!
- Atleetti: Iivo Niskanen tuo olympialaisiin salaisen aseen – ”Siitä saa selkeän hyödyn”
- Ylellä tipahti kova arvio Saara Keskitalosta
- Mitä ihmettä? Aleksandr Bolshunovin nimi ilmestyi lähtölistalle – sitten tapahtui jotain yllättävää
- Naisten syöksylaskukisassa hurjia ulosajoja – yksi vietiin paareilla pois
- Jymy-yllätys: Samppa Lajusen poika lähtee Milanon olympialaisiin – kirjoittaa huimaa historiaa!
- Yleltä iso tieto: Hiihtoliitto palkkaamassa norjalaisen huippuosaajan