Tylysti pihalle A-maajoukkueesta – hiihtotähden reaktio uutiseen oli jäätävä
Olympiakauden hiihtomaajoukkueiden kokoonpanoja pähkäillään parhaillaan kulisseissa. Nyt on saatu yksi kova tieto Norjasta.
VG-lehti kertoo, että Helene Marie Fossesholm on jäämässä ulos maajoukkueesta. Hän tippui Norjan maajoukkueesta viime vuonna eikä pääse nyt takaisin.
Jotkut odottivat, että Fossesholmille olisi auennut tie takaisin maajoukkueeseen. Hän voitti päättyneellä kaudella Skandinavia Cupin ja oli neljä kertaa 10 parhaan joukossa maailmancupissa.
– Halusin maajoukkueeseen, mutta niin ei käynyt. Kaikki menee silti hyvin. Luotan itseeni ja uskon olevani parempi kuin pitkään aikaan, sanaili Fossesholm VG:lle.
VG-lehti kertoi, että Fossesholm ei ottanut uutista raskaasti. Hän oli yhtä hymyä ja naurua haastattelun aikana.
– Katson eteenpäin. Tiedän miäk meni pieleen. Tehty mikä tehty. En jää murehtimaan asioita, jotka vievät energiaa. Se ei vie minnekään. Mutta en tee samoja virheitä enää. Olen oppinut paljon niistä, vuodatti Fossesholm.
LUE MYÖS
1€ = 10€ arvosta ilmaiskierroksia ilman kierrätystä!
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta Tuohi 1000 -peliin (arvo 0,20€ per kierros)!
- Ei kierrätysvaatimusta!
- Suomen EM-joukkue meni uusiksi – loukkaantuminen pudotti yhden nimen
- Suomen uusi pikajuoksutähti paljasti hurjan suunnitelmansa Ylelle – lajikin vaihtuu
- Suomen EM-keihäskolmikko ratkesi – yksi nimi putosi viime metreillä
- Jere Karalahti latasi suorat sanat Immulle – ”Olet kautta aikojen suurin paskahousu”
- Suomen kuulantyönnön lupaus ei peitellyt tavoitettaan – ”Se on ihan ajan kysymys”
- Suomalaiset huiput ottivat kantaa tv-kuvauksiin – ”pyllistän kameraa kohti”
- Venäjän olympiapaluu sai rajun vastaiskun – Ukraina vei asian oikeuteen
- Neljän vuoden tauko ei lannistanut – Ruotsin keihästähti tähtää nyt olympialaisiin
- Perttu Hyvärinen avautui MTV:lle uran jälkeisestä elämästä – ”Vaarallinen kokemus”
- Suomen EM-joukkue herättää jälleen kohun – samat kysymykset nousevat pintaan