Hiihtolegenda Riitta-Liisa Roposelta on saatu tänä kesänä jonkin verran sosiaalisen median päivityksiä.

Roponen on ehtinyt esimerkiksi juhlia häissä ja synttäreillä. On naisen elämässä edelleen myös vahvasti liikunnallisuutta.

Hän laittoi torstaina parastaan Pallastunturilla. Aikaisin matkaan lähtenyt Roponen esitteli urheilukelloaan urakkansa jälkeen. Hän oli sen perusteella juossut peräti 37,16 kilometriä vajaassa viidessä tunnissa.

Roponen kertoi asiasta Instagram Storiesissa. Hän paljasti myös pulahtaneensa uimaan juoksun jälkeen.

Roponen ilmoitti aiemmin tänä vuonna, että hänen ja Toni Roposen avioliitto on päättymässä. Kaksikon yhteistyö urheilun rintamalla jatkuu kuitenkin edelleen.

Roponen muistutti nyt, että hänen vetämänsä Ritun hiihtovalmennus 8kk -kurssi on käynnistymässä elokuun alkupuolella. Kurssin sivuilta selviää, että myös Toni Roponen jatkaa mukana valmennustiimiä.

LUE MYÖS