Korkeustähti Ella Junnila saapui Japaniin – saman tien ”suuren rikoksen” kohteena
Suomalainen korkeushyppääjä Ella Junnila on myös päässyt Japaniin ennen viikonloppuna alkavia yleisurheilun MM-kisoja.
Junnila tunnetaan myös persoonallisista sosiaalisen median päivityksistään. Hän on jo nyt ehtinyt jakaa paljon tunnelmiaan Instagram Storiesin puolella.
SE-nainen kertoi esimerkiksi siitä, että hänellä on tapana juoda kraanavettä myös maailmalla. Junnila kertoi kysyneensä asiasta nopeasti.
– Kun saavuttiin mestoille, niin mun melkein ensimmäinen kysymys joukkueen johdolle oli, että onko kraanavesi juomakelpoista, koska mä juon kraanavettä, jos sitä vain voi juoda. Vastaus oli, että se on EU-tasoista. Osa ihmisistähän ei juo vettä kuin Suomessa ja Ruotsissa, mutta mä kyllä juon.
– Juon melkein koko EU-alueella kraanavettä. Etelä-Espanjassa ja Portugalissa en ole juonut, mutta muuten kyllä aika lailla kaikkialla. Tänään menee Tokion kraanavesi testiin. Lähinnä ainoa, mitä siinä pitää mun mielestä jännitellä, on se, että jos se maistuu ihan hirveältä. Vaikka se maistuisi ihan hirveältä niin minä juon sitä, koska se on juomakelpoista. Ja en jaksa ostaa pulloja, selvitti Junnila.
Junnila hauskuutti myös muistuttamalla siitä, että hänestä ja muista urheilijoista otetaan lähes heti kuva kisapassiin.
– Suuri rikos urheiljoita vastaan on, että meistä otetaan heti lentokentältä saapumisen jälkeen (lue noin 15 tunnin matkustuksen) akkreditointikuva. On niin hehkeen näköinen, ettei mitään rajaa, naureskeli Junnila.
Tästä yleisurheilun MM-kisojen ohjelma.
LUE MYÖS
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Aleksandr Bolshunov sai ikäviä uutisia
- Supermalli ja kvanttifysiikan opiskelija – olympialaisten mitalisuosikilta ei meriittejä puutu
- Täällä järjestetään Pohjoismaiden suurin kamppailutapahtuma
- Yleltä iso tieto: Hiihtoliitto palkkaamassa norjalaisen huippuosaajan
- Johanna Matintalo latasi karun faktan Atleetille
- Suomen hiihtopäävalmentaja Ylelle: Iivo Niskaselta toivotaan yhtä isoa muutosta!
- Jymy-yllätys: Samppa Lajusen poika lähtee Milanon olympialaisiin – kirjoittaa huimaa historiaa!
- Ylen Inka Henelius sivuun – tässä korvaaja olympialaisiin
- Wilma Murto: karu takaisku!
- Yle: Aino-Kaisa Saariselta suora mielipide Johanna Matintalosta
- Jymy-yllätys: Samppa Lajusen poika lähtee Milanon olympialaisiin – kirjoittaa huimaa historiaa!
- Yle: Aino-Kaisa Saariselta suora mielipide Johanna Matintalosta
- Yle: Jasmi Joensuu ja Emil Liekari puhuvat suunsa puhtaaksi uudesta päävalmentajasta
- Suomen hiihtopäävalmentaja Ylelle: Iivo Niskaselta toivotaan yhtä isoa muutosta!
- Johanna Matintalo latasi karun faktan Atleetille
- Ylellä tipahti kova arvio Saara Keskitalosta
- Näin Hiihtoliitto kommentoi uuden päävalmentajan jättipalkkaa
- Ylen Inka Henelius sivuun – tässä korvaaja olympialaisiin
- Yle: Aino-Kaisa Saariselta suorat sanat Suomen uudesta hiihtopäävalmentajasta
- Kova ehdotus: Suomi talviolympialaisten isäntämaaksi