Toukokuussa järjestettävän Ice Cagen 7:n yksi kiinnostavimmista nyrkkeilyotteluista on Makwan Amirkhanin ja Stagalan välinen kohtaaminen.

Stagala eli oikealta nimeltään Alexander Krigsman uhosi Seiskan haastattelussa laittavansa Amirkhanin todella ahtaalle, vaikka lähteekin kamppailuun altavastaajana.

– Julkisuudessa esiin nousseiden naisten kokemusten perusteella minähän tässä teen palveluksen, kun pahoinpitelen Makwanin toukokuussa, Stagala täräytti Seiskalle.

Kommentillaan hän viittasi viime syksyyn, jolloin Mira Luoti kertoi PMMP-dokumentissa kokeneensa ”seksuaalista väkivaltaa” erään tv-sarjan kuvauksissa.

Myöhemmin selvisi, että hän puhui Julkkisselviytyjistä, jossa Luoti ja Amirkhani olivat samaan aikaan.

Amirkhani ei Stagalan puheista välitä. Hän uskoo voittavansa Stagalan.

– Immun olisi pitänyt hoidella hänet ja epäonnistui. Nyt minä näytän, mikä on ammattimiehen ja pelkän suunsoittajan ero, ”Maku” sanoi.

LUE MYÖS: