Entinen huippujuoksija Annemari Sandell kertoo Iltalehdelle, että hänen avioeronsa Mika Kiekarasta ei lopulta koskaan toteutunut.

Sandell jätti avioerohakemuksen käräjäoikeuteen loppuvuodesta 2023. Hakemus kuitenkin raukesi, kun kumpikaan osapuoli ei vienyt prosessia loppuun kuuden kuukauden harkinta-ajan jälkeen.

– Silloin oli painavat syyt erohakemukselle, Sandell sanoi Iltalehdelle.

Sandellin mukaan tilanne ei kuitenkaan johtanut lopulliseen eroon. Pari piti yhteyttä myös erohakemuksen jättämisen jälkeen.

– En voi sanoa, että se oli yllätys. Koko ajan olimme yhteydessä, vaikka erohakemus oli jätetty. Lopullisesti emme eronneet missään vaiheessa. Erohakemukseen liittyivät Mikan henkilökohtaiset haasteet, Sandell jatkoi.

Sandell kertoo, että välit ovat sittemmin korjaantuneet. Hän ja 60-vuotias Kiekara asuvat edelleen samassa osoitteessa.

LUE MYÖS: