Futsal-Liigassa pelaavan Mad Maxien maalivahti Mikko Ananin on tehnyt seuran kanssa jatkosopimuksen tulevasta kaudesta.

Ananin on pari edellistä kautta esittänyt hyviä otteita Maxien maalilla.

– Kotikaupungin rakasta seuraa on vaikea jättää, joten jo silläkin saralla päätös oli erittäin helppo, Ananin sanoo seuran verkkosivuilla.

Mad Maxissa on nyt meneillään hyvä tekemisen meininki. Sen myöntää myös tuore sopimuspelaaja.

– Olen erittäin iloinen, että seuralla on nyt oikea asenne. Tämä tulee myös varmasti vaikuttamaan pelaajiin, joten on odotettavissa, että ensi kaudella nähdään paljon nälkäisempi ja halukkaampi Mad Max kuin moniin vuosiin. Oma innostuksenikin on noussut aivan uudelle tasolle, kun olen kuullut millaisia muutoksia tulee tapahtumaan. Myös varmasti tämä herättää kiinnostusta koskilaisissa ja saamme hornankattilaa täyteen pelistä toiseen.