Yhdysvaltalaissprintteri Tori Bowie (kuvassa) ja Trinidad & Tobagon Michelle-Lee Ahye eivät startanneet tiistai-iltana Lontoon MM-yleisurheilussa 200 metrin alkueriin. Ahyen piti juosta viidennessä ja Bowien seitsemännessä alkuerässä. Ahyen poisjäänti on hämärän peitossa, mutta Bowie vetäytyi 100 metrin kisassa tulleiden vammojen takia, Yhdysvaltain Yleisurheiluliitto tiedottaa Twitter-tilillään.

USATF

@usatf
Tori Bowie has withdrawn from the 200m as she continues to recover from her fall at the conclusion of the women’s 100m final Sunday (1/2).
Jos et näe ylläolevaa twiittiä, voit katsoa sen myös tätä painamalla. Bowien osallistuminen on myös naisten pikaviestiin hämärän peitossa. Yhdysvaltalainen voitti 100 metrin maailmanmestaruuden satasella toissapäivänä. Ahye puolestaan oli kuudes.

LUE MYÖS: