Hyviä hommia! Uransa mestaruuteen päättäneestä Jonne Kemppaisesta Joensuun Mailan taustayhtiön toimitusjohtaja

© Kuva: Juha Tamminen

Tämän kauden päätteeksi pesisuransa hienosti kultajuhliin Joensuun Mailan kanssa päättänyt Jonne Kemppainen aloitti torstaina seurassa uusissa tehtävissä. Kemppainen korvaa Tomi Kaksosen Joensuun Mailan taustayhtiön Super-JoMa Oy:n toimitusjohtajana.

Viisi kautta Mailassa pelannut Kemppainen on aikaisemmin työskennellyt seurassa pelaamisen ohella myyntipäällikkönä. Uuden pestin hän ottaa tarmolla vastaan.

–Aloitan suurella innolla uudet tehtävät. Olen päässyt olemaan mukana seuran kehityksessä viimeiset vuodet. Olemme luottaneet omaan näkemykseemme niin kentällä, kuin sen ulkopuolella. Tarkoituksena on jatkaa samalla linjalla myös tulevaisuudessa, kommentoi Jonne Kemppainen tuoretta pestiään seuran verkkosivuilla.