Tshekkiläinen tennispelaaja Marie Bouzková vihjasi keskiviikkona Prahassa järjestetyssä Livesport Prague Open -turnauksen lehdistötilaisuudessa, että hänen poikaystävänsä Aleksander Barkov on mukana kevään jääkiekon MM-kisoissa Sveitsissä.

Bouzkován kommenteista uutisoi tshekkiläinen Sport.cz-sivusto.

– Mä uskon, että se kyllä onnistuu taas. Nyt (Florida Panthers) ei ole pudotuspeleissä, mutta Sasha pelaa MM-kisoissa, Bouzková sanoi haastattelussa.

Samassa yhteydessä hän kertoi tulevista suunnitelmistaan Prahassa. Barkov saapuu hänen luokseen Panthersin kauden päätyttyä.

– Sasha tykkää olla täällä (Prahassa), hän on ollut täällä useita kertoja myös jääkiekon merkeissä, tennistähti jatkoi ja kertoi samalla odottavansa innolla 28-vuotissyntymäpäivänsä viettoa Prahassa yhdessä poikaystävänsä kanssa.

Barkov on ollut koko NHL-kauden sivussa polvileikkauksen vuoksi. Myös hänen osallistumisensa Milano–Cortinan talviolympialaisiin jäi väliin loukkaantumisen takia.

LUE MYÖS: