”Kolmen kuukauden juhliminen vaikutti minuun” – Andy Ruiz junior oli pettynyt valmistautumiseensa MM-otteluun

Andy Ruiz junior harmitteli valmistautumistaan Anthony Joshuan kukistettua hänet nyrkkeilyn raskaan sarjan MM-ottelussa yksimielisellä tuomaripäätöksellä.
Jo ennestään varsin tanakassa kunnossa ollut Ruiz saapui Saudi-Arabiaan peräti seitsemän kiloa aiempaa painavampana.
– En valmistautunut niin hyvin kuin olisi pitänyt. Kolmen kuukauden juhliminen vaikutti minuun. Olisi pitänyt treenata kovempaa. Se vaikutti paljon, että minulle oli tullut edellisen ottelun jälkeen lisäkiloja. En kuitenkaan halua antaa mitään tekosyitä, Ruiz sanoi ottelun jälkeen.
Joshua on voittanut urallaan 23 ottelua ja hävinnyt vain yhden. Ruizilla on voittoja 33 ja tappioita lauantai-illan jälkeen kaksi.
Luetuimmat
- Teemu Selänne pamautti hurjan väitteen Ylellä
- Wilma Murrolle lyötiin suora kysymys – vastaus oli jääkylmä
- Kristiina Mäkelän suusta jäätävää tekstiä
- Tämä nainen ei voinut ymmärtää Wilma Murron temppua – tuijotti vain monttu auki
- Tämä temppu oli liikaa – Ylen selostuskoppi oli haljeta naurusta
- Kaisa Mäkäräisen heitto Wilma Murron EM-kullasta räjäytti potin
- Wilma Murron temppu ällistytti maailmalla – suomalaistähdelle lätkäistiin huikea lempinimi
- Wilma Murto reagoi jäätävästi EM-voittoon – sitten tapahtui jotain maagista
- Annimari Korte järkyttävässä tilanteessa – julkaisi itkuisen omakuvan myöhään illalla
- Norjan supertähden temppu shokeerasi EM-kisoissa – tämä ei mahdu kilpakumppanin kalloon