Salpausselän kisojen jälkeen Iivo Niskanen ja Perttu Hyvärinen eivät jääneet lepäämään, vaan suuntasivat nopeasti takaisin kotiseudulleen Kuopioon.

Puijon Hiihtoseura kertoi Instagramissa, että kaksikko osallistui maanantaina seuran järjestämään lasten hiihtokoulun päätöstilaisuuteen. Paikalla oli nuoria hiihtäjänalkuja, jotka olivat kokoontuneet harjoituksiin useana maanantai-iltana.

– Lasten hiihtokoulu on kokoontunut riemukkaasti neljänä maanantai-iltana oppimaan hiihdon saloja. Tänään suoritettiin ”palkintojen jako” seuramme edustushiihtäjien toimesta.

– Kiitos kaikille osallistujille ja ohjaajille, kertoi seura.

Tapahtumassa Niskanen ja Hyvärinen pääsivät jakamaan palkintoja hiihtokoululaisille. Seuran julkaisu keräsi nopeasti runsaasti kiitosta ja innostuneita kommentteja.

– Upeaa, kommentoi eräs seuraaja.

– Oli kyllä hienoa saada edustushiihtäjät paikalle. Iso kiitos heille! Tämä oli sellainen huipennus joka ei unohdu ainakaan meidän pojalta koskaan, kommentoi toinen seuraaja.

Julkaisuun tästä.

LUE MYÖS: