Conor McGregorin manageri: ”UFC-vyötä puolustetaan – Manny Pacquiao haluaa matsin”
Conor McGregor tulee puolustamaan kevyen sarjan UFC-vyötään Tony Fergusonia vastaan, mikäli miehen manageriin Audie Attariin on uskominen.
McGregor on nähty viimeksi UFC-kehässä viime vuoden marraskuussa, jolloin hän löi Eddie Alvarezin. Sen jälkeen irlantilaistähti nyrkkeili itselleen yli 100 miljoonaa dollaria Floyd Mayweatheria vastaan käydyssä megamatsissa.
McGregorin tulevaisuudella kuiskitaan tiiviisti mediassa. Yllättävimpänä huhuna on mainittu showpaini, jonne McGregor olisi tekemässä piipahduksen (UUTINEN).
– Ainahan näitä juttuja ilmestyy mediaan – jotkut pitävät paikkaansa ja jotkut eivät, sanoo Attar Sky Sportsille kysyttäessä WWE-showpainista.
– Conor on tehnyt selväksi, että haluaa palata UFC:hen. Siitä ei ole siis epäilystäkään. On vain määriteltävä, että ketä vastaan hän ottelee. Olemme vasta aloittamassa neuvottelut ja tutkimme kaikkia vaihtoehtoja.
Attar näkisi itsekin mielellään McGregorin ja Fergusonin kehässä. Myös Ferguson kuuluu Attarin manageroitaviin UFC-ottelijoihin. Mutta ilmassa on myös muita kenties rahakkaampia matseja ennen Fergusonia.
Attarin mukaan vaihtoehtoja piisaa yhä nyrkkeilystä lähtien. Myös kahdesti McGregoria vastaan UFC:ssä otellut Nate Diaz kärkkyy taustalla.
– Nate Diaz -trilogia on olemassa. Nyrkkeilijöistä jopa Manny Pacquiao on koputtamassa ovea.
Pacquiao olisi todella yllättävä veto. Filippiiniläinen nyrkkeilylegenda hävisi Mayweatherille pari vuotta sitten. Pacquiao on voittanut MM-tittelin kahdeksassa eri painoluokassa.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Jasmi Joensuu romahti – aloitti maalissa syytökset
- Ice Cage -mestari kohtasi suomalaisen voimanpesän – näytti aivan pikkupojalta
- Hiihtotähti Iivo Niskanen löi läskiksi
- Johannes Kläbo reagoi shokkiuutiseen Tour de Skillä
- Tour de Ski tänään – TV-lähetykset ja suomalaiset
- Ylellä valitettava paljastus Kerttu Niskasesta
- Venäjän hiihtotähti ällistyi siitä, mitä sai kuulla maailmancupin laduilla
- Tämä näky oli liikaa: Ruotsin hiihtotähti murtui kyyneliin
- Krista Tervo palasi rinkiin – leikki loppui karusti
- Lisätietoa Sivert Guttorm Bakkenin kuolemaan liittyen – lakimiehet on nyt palkattu
- Tour de Ski tänään – TV-lähetykset ja suomalaiset
- Venäjän hiihtotähti ällistyi siitä, mitä sai kuulla maailmancupin laduilla
- Ylellä valitettava paljastus Kerttu Niskasesta
- Hiihtotähti Frida Karlsson teki nyt ikävän olympiapaljastuksen – ”Urheilu petti minut”
- Tämä näky oli liikaa: Ruotsin hiihtotähti murtui kyyneliin
- Jasmi Joensuu jakoi intiimejä kuvia – Jesse Puljujärvikin innostui
- Suomalaiselta yleisurheilijalta musertava päivitys terveydestään
- Yksi oli poissa: Lotta Harala tilitti erilaisesta joulustaan
- Krista Tervo palasi rinkiin – leikki loppui karusti
- Peli on pelattu: Ikävä tieto Ruotsin hiihtotähdestä