Tässä Dohan MM-kisojen avauspäivän aikataulu – mukana peräti kahdeksan suomalaista

© Kuva: Getty Images

Yleisurheilun MM-kisat käynnistyvät tänään perjantaina Dohassa. Avauspäivänä on tulessa peräti kahdeksan suomalaiskilpailijaa. Kisat käydään Qatarissa aikavälillä 27.9.–6.10.

Perjantai 27.9. aikataulu ja suomalaiset:

16.30 M Pituus, karsinta
16.35 N 100 m, karsinta
16.40 N Moukari, karsintaryhmä A
17.10 N 800 m, alkuerät Sara Kuivisto
17.30 N Seiväs, karsinta Wilma Murto
18.05 M 100 m, alkuerät
18.10 N Moukari, karsintaryhmä B Krista Tervo
18.40 N Korkeus, karsinta Ella Junnila
19.00 N 3 000 m ej, ae Camilla Richardsson
19.25 M 3-loikka, karsinta Simo Lipsanen
19.55 M 5 000 m, alkuerät
20.30 M 400 m aj, alkuerät
23.59 N Maraton Anne-Mari Hyryläinen, Alisa Vainio


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.