Tennistähti muutti ökysaarelle entisen NBA-huipun kanssa – Asukaslista täynnä Yhdysvaltojen huippujulkimoita
Kuva: Getty Images
Tanskalaispuolalainen tennistähti Caroline Wozniacki päättää uransa Australian avoimiin. Hän voitti uransa tähän mennessä ainoa Grand Slam -mestaruuden viime vuonna juurikin Australiassa.
– Olen saavuttanut tenniksessä kaiken, mistä olen unelmoinut, Wozniacki kirjoitti Instagram-päivityksessä.
– Aina olen sanonut itselleni, että elämässä tulee tärkeämpiäkin asioita kuin tennis. Lopettamispäätöksellä ei ole mitään tekemistä terveyteni kanssa, nivelreumaa sairastava Wozniacki vakuutti.
Wozniacki ja hänen miehensä, entinen NBA-koripalloilija David Lee muuttivat vähän aikaa sitten Yhdysvaltojen kalleimpana saarena tunnetulle Fisher Islandille Floridassa.
13,5 miljoonaa dollaria eli 12,2 miljoonaa euroa uudesta asunnostaan pulittanut pariskunta pääsee nauttimaan muun muassa 18 tenniskentästä.
Saarella ovat asuneet myös Oprah Winfrey, Julia Roberts, Andre Agassi ja Boris Becker. Wozniacki ehti olla uransa aikana maailmanlistan ykkösenä yhteensä 71 viikkoa. WTA-turnauksista hän on kahminut yhteensä 30 turnausvoittoa. Ikää hänellä on 29 vuotta.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Kaisa Mäkäräisen pukukopista löytyi melkoinen yllätys Ylellä – tämä mies oli syyllinen
- Suvi Minkkinen paljasti kisan jälkeen todellisen luonteensa – ei ”jalat maassa tyyppi”
- Riitta-Liisa Lassila lähti minilomalle – matkassa ”tietty poikakaveri”
- Valmentajamies katsoi Kerttu Niskasen touhua maalialueella – veti hetkessä rajun johtopäätöksensä
- Eiköhän se ollut siinä: Brutaali totuus Anne Kyllösestä paljastui
- Sami Jauhojärveltä rajua tekstiä Suomen armeijasta: ”Valitettava fakta”
- Jasmi Joensuu ei voinut peitellä hymyään – hempeä paljastus henkilökohtaisesta elämästä
- Hiihtotähti ei pelkää sontamyrskyä – latasi Ylelle suoran näkemyksensä venäläisistä hiihtäjistä
- Tätä ei TV:ssä nähty: Kerttu Niskasen valmentajamies todisti Johannes Kläbon raivokohtausta
- Kaisa Mäkäräinen lausui Ylellä selvää tekstiä Suomen ampumahiihtonaisista