Voiko tämä olla mahdollista? MM-kisoissa ladattiin shokkiväite Ronnie O’Sullivanista
Ronnie O’Sullivan on selvittänyt tiensä snookerin MM-kisojen toiselle kierrokselle. Hän kohtaa perjantaina alkavassa taistossa Hossein Vafaein.
Avauskierroksella Ding Junhuin voittanut iranilainen on kuohuttanut O’Sullivanista esittämillään kommenteilla.
O’Sullivan ei ole vielä suutaan avannut. Seitsemän maailmanmestaruuden mies on kuitenkin ollut luonnollisesti iso puheenaihe turnauksen alussa.
47-vuotias englantilainen vei viime vuonna voiton Cruciblessa. Tänä vuonna hänen avauskierroksen pelinsä Pang Junxuta vastaan ei ollut erityisen hohdokasta.
Snookerlegenda Jimmy White, joka on O’Sullivanin ystävä, on ladannut hurjan väitteen mestarin tulevaisuudesta.
– Uskon, että hän pystyy voittamaan kahdeksannen, ehkä jopa kymmenen maailmanmestaruutta, koska hän on niin kovassa kunnossa (fyysisesti), väitti White Eurosportilla.
– Ensimmäisen kierroksen perusteella en ole varma, onnistuuko se tänä vuonna, ellei hän sitten näytä perjantaina jotain sellaista, joka tarvitaan voittamiseen.
– O’Sullivanilla on viha-rakkaussuhde peliin. Mutta hän tekee kovasti töitä ja on perfektionisti (täydellisyyden tavoittelija). Kun hän on huippuiskussa, ei häntä oikein voi voittaa. Se kantaa häntä.
LUE MYÖS:
VUODEN KOVIN TARJOUS! SAAT 1 EUROLLA 50 KIERRÄTYSVAPAATA ILMAISKIERROSTA
- Talleta 1€
- Saat heti 50 ilmaiskierrosta peliin Book of Dead!
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Australian avointen finaalissa yllätys – ykköspelaaja hävisi trillerin
- Ella Junnila koki vastoinkäymisen – kauden alku siirtyy
- Lindsey Vonn helikopterilla sairaalaan – laski rajusti ulos
- Maailmanmestari räväytti alastonkuvilla olympialaisten alla
- Naisten syöksylaskukisassa hurjia ulosajoja – yksi vietiin paareilla pois
- Juha Mieto lataa suoraan IS:lle – ”Iivo Niskaselta en odota kultaa”
- Suvi Minkkisen kilpasiskolta shokkipäätös: ura ohi!
- Venla Lehtoselta tunteikas päivitys
- Mitä ihmettä? Aleksandr Bolshunovin nimi ilmestyi lähtölistalle – sitten tapahtui jotain yllättävää
- Kaisa Mäkäräinen nähdään taas kilpailemassa
- Juha Mieto lataa suoraan IS:lle – ”Iivo Niskaselta en odota kultaa”
- Venla Lehtoselta tunteikas päivitys
- Kaisa Mäkäräinen nähdään taas kilpailemassa
- Suvi Minkkisen kilpasiskolta shokkipäätös: ura ohi!
- Atleetti: Iivo Niskanen tuo olympialaisiin salaisen aseen – ”Siitä saa selkeän hyödyn”
- Ylellä tipahti kova arvio Saara Keskitalosta
- Mitä ihmettä? Aleksandr Bolshunovin nimi ilmestyi lähtölistalle – sitten tapahtui jotain yllättävää
- Naisten syöksylaskukisassa hurjia ulosajoja – yksi vietiin paareilla pois
- Jymy-yllätys: Samppa Lajusen poika lähtee Milanon olympialaisiin – kirjoittaa huimaa historiaa!
- Yleltä iso tieto: Hiihtoliitto palkkaamassa norjalaisen huippuosaajan