Neljä tiivistä päivää! – Katso Kalevan kisojen tarkka aikataulu

© Kuva: Juha Tamminen

Yleisurheilu Kalevan kisat käydään loppuviikosta Turussa. Alla kisojen tarkka aikataulu:

Torstai 13.8.2020
16.30 M 20 000m ratakävely
16.30 N 10 000m ratakävely
16.35 M Korkeus Karsinta A + B
17.30 N Moukari Karsinta
18.00 N Pituus Karsinta A + B
18.25 M 400m Alkuerät
18.30 M Kuula Karsinta
18.55 N 400m Alkuerät
19.00 N Seiväs Karsinta A + B
19.25 M Kiekko Karsinta
19.30 M 10 000m Loppukilpailu
20.15 N 5000m Loppukilpailu

Perjantai 14.8.2020
12.40 M 10-ottelu 100m
12.45 M Seiväs Karsinta A + B
12.55 N Keihäs Karsinta
13.35 M 10-ottelu Pituus A + B
15.00 M Moukari Karsinta
15.05 N Korkeus Karsinta A + B
15.10 M 10-ottelu Kuula
16.05 M 3-loikka Karsinta A + B
16.30 N Kuula Karsinta
17.05 M 10-ottelu Korkeus A + B
17.10 M Kiekko Loppukilpailu
18.00 N 100m aidat Alkuerät
18.05 M Kuula Loppukilpailu
18.30 M 1500m Loppukilpailu
18.40 N Pituus Loppukilpailu
18.45 N 1500m Loppukilpailu
19.00 M Korkeus Loppukilpailu
19.05 M 400m Loppukilpailu
19.10 N Moukari Loppukilpailu
19.30 N 400m Loppukilpailu
19.55 M 10-ottelu 400m
20.25 N 100m aidat Loppukilpailu

Lauantai 15.8.2020
11.30 N Kiekko Karsinta
12.10 M 10-ottelu 110m aidat
13.00 N 7-ottelu 100m aidat
13.05 M 10-ottelu Kiekko
14.00 N 7-ottelu Korkeus A + B
14.30 M Keihäs Karsinta
14.55 N 400m aidat Alkuerät
15.00 M 10-ottelu Seiväs
15.20 M 400m aidat Alkuerät
15.50 N 800m Alkuerät
16.00 M Pituus Karsinta A + B
16.10 N Keihäs Loppukilpailu
16.20 M 800m Alkuerät
16.35 N 7-ottelu Kuula
16.50 M 110 aidat Alkuerät
17.15 M 5000m Loppukilpailu
17.20 N Korkeus Loppukilpailu
17.50 N 100m Alkuerät
17.50 N 3-loikka Karsinta A + B
17.55 M 10-ottelu Keihäs
18.10 M 100m Alkuerät
18.30 N Seiväs Loppukilpailu
18:35 N Kuula Loppukilpailu
18.40 N 10000m Loppukilpailu
19.30 M 110 aidat Loppukilpailu
19.30 M Moukari Loppukilpailu
19.40 M 3-loikka Loppukilpailu
19.45 N 7-ottelu 200m
20.15 M 10-ottelu 1500m
20.35 N 100m Loppukilpailu
20.45 M 100m Loppukilpailu

Sunnuntai 16.8.2020
13.30 N Kiekko Loppukilpailu
13.35 N 7-ottelu Pituus A + B
13.50 P/T11, 13, 15 6x200m
14.25 N 200m Alkuerät
14.50 M Pituus Loppukilpailu
14.50 M 200m Alkuerät
15.15 N 7-ottelu Keihäs
15.15 N/M 200m kelaus
15.30 M 800m Loppukilpailu
15.30 M Seiväs Loppukilpailu
15.45 N 800m Loppukilpailu
16.00 N 3000m esteet Loppukilpailu
16.25 M 3000m esteet Loppukilpailu
16.35 N 3-loikka Loppukilpailu
16.45 M Keihäs Loppukilpailu
16.50 M 400m aidat Loppukilpailu
17.05 N 400m aidat Loppukilpailu
17.25 N 7-ottelu 800m
17.50 N 200m Loppukilpailu
18.00 M 200m Loppukilpailu

Lähde: Kalevan kisojen verkkosivut


Ota 20 ilmaiskierrosta

Ei omaa rahaa, ei riskiä

  • Avaa pelitili Lucky Dinolle.
  • Saat heti ilman omaa rahaa 20 ilmaiskierrosta Narcos-peliin!
  • Tallettajille lisäksi jopa 400€ bonus + 100 ilmaiskierrosta lisää.